Produkty turystyczne - Wiadomości z Warmii i Mazur

 • Wodne atrakcje w termach w Lidzbarku Warmińskim

   

  Od 25 grudnia 2015 roku działa kompleks rekreacyjny Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim. Z licznych atrakcji, w tym wykorzystujących wody termalne, mieszkańcy regionu i turyści mogą korzystać codziennie od godz. 8.00 do 21.30.

  Na kompleks basenowo-wypoczynkowy składa się kilka uzupełniających się stref, które zapewniają gościom pełen zakres atrakcji wodnych dla całej rodziny oraz usług dodatkowych.

  Strefa Termy Aktywnej obejmuje trzy baseny: pływacki, wielozadaniowy i dla dzieci, a także trzy niecki jacuzzi (12-osobowe) i sezonową Dziką Rzekę na zewnętrz (340 mkw, długość 120 m, głębokość 1,35 m). Basen pływacki (313 mkw.), o głębokości 0,9-1,35 m i długości 25 m, wyposażony jest m.in. w: szeroką zjeżdżalnię, podwodne leżanki, wodospad, dysze masujące, siatkę podwieszaną, kanał przepływowy.

  Basen wielozadaniowy (221 mkw.), o głębokości 1,35 m, kusi amatorów kąpieli wodospadem i grotą. Szczególnie wiele atrakcji oferuje przeznaczony dla dzieci basen o fantazyjnym kształcie (55 mkw.) i głębokości do 0,4 m. Są to m.in.: kanał dla statków, grzybek wodny, fontanna, armatki wodne, figury, statek. Na spragnionych mocniejszych emocji czekają dwie zewnętrzne zjeżdżalnie.

  W strefie Termy Relaks goście mogą korzystać z trzech basenów (w tym zewnętrznego), 12-osobowego jaccuzi i kanału przepływowego na zewnątrz (346 mkw.). Solankowy basen terapeutyczny (50 mkw.) przeznaczony jest m.in. do hydroterapii, inhalacji, terapii w formie treningów.

  Basen witalny (156 mkw.), o głębokości od 0,9 m do 1,35 m, dysponuje: leżankami podwodnymi, wodospadem, dyszami masującymi i natryskami naramiennymi. Jest on połączony śluzą z hipertermicznym basenem zewnętrznym (40 mkw.), o głębokości 1,35 m, dostępnym przez cały rok. W tym ostatnim wydzielono części dla zdrowia i wypoczynku, udostępniono też takie atrakcje, jak: kipiel denna, dysze masujące i wodospad.

  W strefie Wellness na gości czeka szeroka gama zabiegów w dwóch gabinetach kosmetycznych, czterech gabinetach masażu manualnego, sześciu przeznaczonych do masaży wodnych (wirowego, czterokomorowego, biczów wodnych). Są tutaj również miejsca relaksu z leżankami oraz herbaciarnia.

  Na strefę saun wewnętrznych składają się: sauna fińska, sanarium, sauna parowa, grota aromatyczna, grota solna, basen źródlany oraz zestaw natrysków z basenem zanurzeniowym. Z wewnątrz kompleksu można też przemieścić się do zewnętrznej sauny fińskiej. Poza tym na zewnątrz dostępne są: termalny basen schładzający, natryski oraz miejsce wypoczynku z leżankami.

  W części konferencyjnej kompleksu znalazły się: cztery sale dostosowane do prowadzenia spotkań i prezentacji, otwarta galeria, sala klubowa z barem, kręgielnia i dyskoteka. Kompleksową ofertę uzupełnia restauracja. Zakwaterowanie zapewnia wioska wakacyjna, składająca się z 33 domków szeregowych z 202 miejscami noclegowymi.

  Ostatnim elementem kompleksu Term Warmińskich jest Centrum Aktywności Zewnętrznych, w skład którego wchodzą: park linowy, ścianka wspinaczkowa z platformą, plac zabaw dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, naturalny staw (1000 mkw.) z plażą oraz altany z miejscami do grillowania. Na parkingu zewnętrznym zlokalizowano 160 miejsc postojowych dla aut osobowych i cztery dla autokarów. Dodatkowe 33 miejsca są na parkingu podziemnym.

  Pełna i aktualna oferta obiektu dostępna jest na jego stronie internetowej www.termywarminskie.pl oraz profilu facebookowym www.facebook.com/termywarminskie.

  Źródło: www.wrota.warmia.mazury.pl
  Foto. www.termywarminskie.pl