Galiny

Pałac i Folwark Galiny ***

Galiny 110,Galiny

Malowniczo wpisany w łagodny, pagórkowaty mazurski krajobraz majątek Galiny jest miejscem wyjątkowym. XVI-wieczny renesansowy pałac otoczony pięciohektarowym parkiem, przeciętym krętym korytem rzeki Pisy, wraz z przyległym XIX-wiecznym folwarkiem, pełne są niezwykłego spokoju, którego źródłem jest wielowiekowe trwanie w tym samym kształcie historycznym, na przekór burzom dziejowym.

Nasze atuty:
250 h łąk, pól i lasów z malowniczymi stawami kąpielowymi i wąwozami, do odkrywania przez 4 pory roku.

Historyczny majątek ziemski na pograniczu Warmii i Mazur , XVI wieczny Pałac, wozownia z oranżerią, XIX wieczny folwark oraz zabytkowa kuźnia, razem 38 pokoi.

Regionalna kuchnia oparta na własnych ekologicznych uprawach oraz lokalnych produktach.

Zabytkowe stajnie z setką koni, jazda sportowa i rekreacyjna, dla dorosłych i dla dzieci.

Rozwój wyobraźni dzieci poprzez warsztaty: plastyczne, florystyczne, muzyczne, kulinarne, udział w zajęciach edukacyjnych na mini farmie, udział przy konnych obrządkach. Zaangażowany w życie majątku, oddany gościom personel.

Pałac
Pochodzący z XVI wieku pałac, wraz z parkiem i przyległym folwarkiem, jest dzisiaj własnością prywatną. W wyniku rozpoczętych w 1995 roku prac remontowych całość kompleksu odzyskała dawno zapomnianą świetność. Praktycznie każdy element Pałacu, poczynając od fundamentów, przez dachy, stropy i tynki, na wymianie wszelkiego rodzaju instalacji kończąc, wymagał gruntownej renowacji. Obiekt ma dziś status jednego z najlepiej odrestaurowanych zabytków tego typu w kraju.

Kompleks budynków otaczających dziedziniec to siedem połączonych ze sobą części: brama wjazdowa z wieżą zegarową, wozownia, stajnia, oficyna, oranżeria, budynek przypałacowy (narożny) z basztami oraz główny budynek pałacowy. Brama wjazdowa z zegarem, wieżyczką i znakiem rodowym Eulenburgów (właściciele obiektu do roku 1945), prowadzi na dziedziniec z podjazdem, którego centralną część wypełnia gazon karminowych róż.

Wnętrza budynków bramnych, pełniących niegdyś funkcję wozowni i stajni, zostały w pełni odrestaurowane, a ich wystrój bezpośrednio nawiązuje do stylu historycznego, w jakim pierwotnie urządzony był pałac. Przylegająca do wozowni oranżeria posiada bezpośrednie wyjście na dziedziniec, a przenikające przez rośliny światło słoneczne tworzy niepowtarzalne efekty wizualne na stiukowych ścianach.

We wnętrzach budynku głównego i przypałacowego w dalszym ciągu prowadzone są prace renowacyjne. Kontynuowane są również działania konserwatorskie zmierzające do adaptacji pałacowych piwnic.

Serdecznie zapraszamy

Źródło: www.palac-galiny.pl
Foto. www.palac-galiny.pl

Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich (CWOH). Znak Decyzji TP.VII.4242/5-1/07

Specyfikacja obiektu: