Mrągowo

Miasteczko Westernowe Mrongoville

ul. Młynowa 50,Mrągowo

Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie jest  odwzorowaniem miasteczka z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w. Tylko w Mrongoville są najdzielniejsi kowboje, najbardziej niebezpieczni bandyci, najpiękniejsze kobiety...!

Miasteczko westernowe Mrongoville położone jest w Mrągowie znanym z Pikniku Country. Leży na przedmieściach, niedaleko rzeki Dajny słynącej ze spływów kajakowych. Aby dojechać do Mrongoville należy kierować się na Giżycko i z lewej strony drogi szukać drogowskazu umieszczonego niedaleko parkingu.

Odwiedzając Western City, będziesz świadkiem mrożącego krew w żyłach napadu na bank i pojedynku rewolwerowców, z udziałem profesjonalnych kaskaderów konnych.

W biurze Szeryfa będzie można sprawdzić swoją celność i refleks, gdzie od ubiegłego sezonu została otwarta strzelnica odpustowa z super nagrodami.

Nowością jest ścieżka edukacyjną. Miasteczko Mrongoville przygotowało dla szkół specjalną ofertę wycieczki, skierowaną zarówno dla całej szkoły np. w formie pikniku szkolnego, dnia integracyjnego, jak również dla indywidualnej klasy.

Każda wycieczka niezależnie od długości trwania ma służyć integracji, nauce i wspaniałej zabawie. Naszym celem jest zapoznanie młodzieży z fascynującą historią, bogatą kulturą, różnorodną przyrodą i geografią jednego z najbardziej wpływowych państw współczesnego świata Stanów Zjednoczonych.

Oferta edukacyjna Miasteczka obejmuje szereg zagadnień z przedmiotów humanistycznych oraz przyrodniczych, które znajdują się w podstawie programowej na wszystkich poziomach nauczania.

W czasie realizowania ścieżki edukacyjnej poruszane są różnorodne zagadnienia, wśród których wyróżnić należy: wielkie odkrycia geograficzne, historię Stanów Zjednoczonych - Od powstania do końca XIX wieku, osadnictwo polskie w Ameryce Północnej, najważniejsze wynalazki XIX stulecia, kulturę i życie codzienne Indian, ochronę przyrody i parki narodowe w Stanach Zjednoczonych.

Dla najmłodszych na terenie Mrongoville znajduje się duży plac zabaw, z dmuchańcem i huśtawkami oraz gry zręcznościowe: płukanie złota, rzuty podkową, strzelanie z łuku. Ponadto na terenie Miasteczka znajduje się stylowy Saloon i Mexico Bar, gdzie można spróbować kuchni rodem z Dzikiego Zachodu.

W Mrongowille gwarantowana jest świetna zabawa, wyśmienita kuchnia i dużo humoru! Proponowane przez Miasteczko atrakcje przybliżą kultowe miejsca i zwyczaje panujące na Dzikim Zachodzie. Każdy może choć na chwilę przenieść się w świat szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota, znanych dotąd jedynie z westernów.

Warto dodać, że  Piknik Country i Western City to Turystyczny Produkt 2008 roku. Certyfikat przyznała Polska Organizacja Turystyczna.

Źródło: www.it.mragowo.pl
Foto. www.it.mragowo.pl

Specyfikacja obiektu: