Gietrzwałd

Karczma Warmińska

ul. Kościelna 1,Gietrzwałd

W połowie drogi między Olsztynem, a Ostródą znajduje się malownicza miejscowość Gietrzwałd, a w niej restauracja inna niż wszystkie – KARCZMA WARMIŃSKA słynąca ze swojego nieprzeciętnego klimatu.

Pieczołowicie odtworzone wnętrze Karczmy sąsiaduje z rozległym dziedzińcem o charakterystycznej dla przełomu wieków regionalnej architekturze. Dodatkową atrakcją jest bogata kolekcja zabytkowych przedmiotów używanych w przeszłości na wsi.

Karczma jest również organizatorem wielu imprez tematycznych m.in. Wieczory Żydowskie, Biesiady z Kapelą Jakubową, Wieczory Kozackie, Cygańskie lub Wieczory z Muzyką Biesiadną, na Państwa życzenie jesteśmy gotowi przygotować przyjęcie w wymarzonej tonacji i scenerii.

Do dyspozycji Gości są trzy sale: kupiecka (70-80 osób), włościańska (30 osób) lub ziemiańska (10 osób). W okresie letnim proponujemy również zabawę na dziedzińcu restauracji (250-300 miejsc).

Nasza Karczma słynie z bardzo dobrej kuchni. Goście mają do wyboru specjalności regionalne: Michę Mnicha, Michę Karczmarza, a także znakomite potrawy z ryb.

Dostosowując się do potrzeb naszych Gości organizujemy dodatkowe atrakcje jak grillowanie, ognisko, lepienie pierogów, pieczenie „ paluchów”, a w okresie wakacyjnym zapraszamy do wspólnego  wypieku chleba, lepienia garnków, malowania witraży, wykuwania podkówek, a także wykonywania różnymi technikami świec z wosku pszczelego.

Źródło: www.karczma.pl
Foto. www.karczma.pl

Specyfikacja obiektu: