Ryn

Hotel Zamek Ryn ****

ul. Plac Wolności 2,Ryn

Hotel Zamek Ryn to krzyżacki Zamek zaadaptowany na Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe. Wznosi się nad miasteczkiem Ryn, malowniczo położonym na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami Ołów i Ryńskim, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Ta XIV-wieczna, druga co do wielkości tego typu budowla w Polsce, usytuowana jest w jednym z najatrakcyjniejszych regionów pod względem krajobrazowym, ekologicznym, przyrodniczym oraz turystycznym.

Mazurski pagórkowaty, pofałdowany teren, bajeczne jeziora, wijące się niekiedy długimi rynnami, pełne uroczych zatok i półwyspów, to okolice Zamku. Wspaniałe powietrze oraz piękna i spokojna okolica pozwolą Państwu rozkoszować się urokami życia i przenieść w świat minionych wieków.

Pokoje w Hotelu Zamek Ryn usytuowane są w czterech skrzydłach zabytkowej budowli, noszących historyczne nazwy:
 * Komturskie,
 * Rycerskie,
 * Myśliwskie,
 * Więzienne.

Hotel oferuje 161 pokoi (1- i 2-osobowe pokoje oraz apartamenty, nawiązujące wystrojem do architektury zamku). Część z nich (21 pokoi) znajduje się w Willi Pod Zamkiem – klasycystycznej kamienicy, usytuowanej u stóp Zamku. W Zamku obowiązuje zakaz palenia papierosów, z wyjątkiem wydzielonych miejsc.

Źródło: www.zamekryn.pl
Foto. www.zamekryn.pl

Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich (CWOH). Nr Decyzji TP.VII.4242/9-6/06

Specyfikacja obiektu: